Apartmán BKK

na slunné straně Alp

Rezervujte si termín

Oblíbené rakouské městečko Bad Kleinkirchheim (BKK) s poklidnou lázeňskou atmosférou se nachází ve spolkové zemi Korutany na jihu Rakouska. Leží zhruba 20 kilometrů vzdušnou čarou od Villachu. Slovinské hranice jsou o dalších 10 kilometrů dál. Hlavní třída, začínající u první lanovky Sonnwiesenbahn a končící za hlavní lanovkou na Kaiserburg, je dlouhá přes 3 km a nabízí spoustu restaurací, kavárniček a obchůdků se spotřebním i tradičním zbožím. Ty jsou situovány především kolem lázní St. Kathrein a Romerbad. Náš apartmán leží zhruba uprostřed mezi lázněmi a má tak ideální polohu jako výchozí bod kamkoliv.

Hory i jezera - záruka vaší nezapomenutelné letní dovolené

V Korutanech, na jižní straně rakouských Alp, vás čeká mnoho hodin slunečního svitu a spoustu čistých, až 28°C teplých jezer ke koupání. A hory, které sahají od mocných třítisícovek po zvlněné kopcovité krajiny. Tato kombinace hor a jezer vytváří nádherné prostředí pro pěší turistiku, cyklistiku a koupání a je zárukou aktivního prožití vaší dovolené. Spoustu požitků slibuje i korutanská alpsko-jadranská kuchyně, v níž se do lahodného celku snoubí čerstvé přísady z regionů, prastará kuchařská tradice a nové interpretace tradičních pokrmů. Přímo v městečku BKK je spoustu restaurací, které vám tyto pokrmy připraví.

 

Oblast je rájem pro pěší a cyklo turistiku. V okolí se nachází přes 700 km značených cyklostezek a okruhů, cyklistické přívozy přes jezera a 500 km tras pro pěší různé náročnosti, od vycházkových tras kolem jezer po náročné vysokohorské trasy.

 

Korutanská jezera s teplotou vody v létě až 28°C nabízí skvělé koupání. V okolí je např. Millstätter See, křišťálově čisté jezero nabízející spoustu vodních aktivit. Svezte se lodí okružní plavbou po jezeře (v rámci Kärnten Card zdarma), zadovádějte si na vodních lyžích, půjčte si paddleboard či loďku, vyzkoušejte wakeboarding a další netradiční vodní sporty.

 

Určitě doporučujeme pořídit si výletní Korutanskou kartu (Kärnten Card), která nabízí hostům možnost navštívit přes 100 zajímavých turistických cílů v Korutanech zdarma. K zakoupení je v turistickém centrum přímo v Bad Kleinkirchheim.

V rámci Kärnten Card máte například zdarma:

- každý den jednu cestu lanovkou nahoru a zpět (můžete využít nejen lanovky v místě, ale v celých Korutanech),

- okružní vyhlídkovou plavbu lodí po Millstadském jezeře,

- vstup do několika venkovních koupališť a aquaparků po celých Korutanech,

- vstup do plazí ZOO,

- slevu na bobovou dráhu v Turracher Hohe,

- lanový park a zážitkové parky pro děti,

- muzea, výstavy, pamětihodnosti,

a spoustu dalšího……

 

Rakušané jsou opravdu mistři zábavy a snaží se přilákat turisty rozmanitou nabídkou kvalitních služeb pro všechny věkové kategorie. V okolí je toho tolik, že týden dovolené vám zdaleka stačit nebude.

 

Lázně v létě

V pěší vzdálenosti od apartmánu jsou dvoje lázně, které určitě doporučujeme navštívit. Oboje jsou umístěné přímo u nástupních stanic lanovek s výhledy na alpské stráně. Jde o lázně Therme Sankt Kathrein a lázně Thermal-Romerbad.

Není nic příjemnějšího, než po celodenní tůře aktivně zrelaxovat svoje tělo v sauně, vířivém bazénu či zajít na masáž. Lázně nabízí venkovní i vnitřní bazény, různé druhy saun, tobogán a další dětské atrakce, vířivé bazény, relaxační zóny, masáže a různé kosmetické procedury.

 

Více informací na:

www.badkleinkirchheim.com/thermal-roemerbad/therme/

www.therme-kathrein.at

 

Kalendář rezervací

Vyberte si termín

čím delší dovolená, tím více odpočinku

Pošlete svou poptávku

a začněte si balit

Váš pobyt může začít

těšíme se na Vás


11.2022

27

Nová kuchyňská linka

Právě pro Vás přestavujeme kuchyň. Od začátku zimní sezony 22/23 se můžete těšit na kompletně novou kuchyň včetně spotřebičů.

Vítáme Vás na naších stránkách. Do budoucna zde najdete recenze našeho Apartmánu. Začínáme a tak budeme rádi, když nám napíšte co se Vám líbilo a co bychom mohli ještě vylepšit. Děkujeme a těšíme se na Vaše reakce.


09.2021

27

Začínáme !!!

Zahajujeme naší 1.zimní sezónu v Apartmánu BKK